Майже як Сонце. Чому Юпітер такий прекрасний

Велика пляма на поверхні Юпітера

Газовий гігант зі своїми супутниками нагадує маленьку сонячну систему.

 
Нещодавно вчені з'ясували, що Юпітер є не тільки найбільшою, але й найстарішою планетою в Сонячній системі.
 
За оцінками астрономів, Сонячна система з'явилася приблизно 4,5 мільярда років тому. Планети сформувалися завдяки обертанню протопланетного диска, який оточував Сонце.
 
Тверде ядро ​​Юпітера утворилося через один мільйон років після початку формування Сонячної системи. Пізніше воно стало притягувати речовину, яка послужила газовою оболонкою Юпітера.
 
Юпітер можна сміливо назвати найкрасивішою планетою - химерні візерунки на його поверхні заворожують не менше міжзоряних туманностей.
 
Чим ще прекрасний цей газовий гігант.

Міні-сонячна система

 
Юпітер - планета, яка найбільше схожа на Сонце. Це гігантська газова куля, що складається, в основному, з водню і гелію, якій не вистачило маси, щоб запалити термоядерні реакції всередині себе.
 
Крім того, Юпітер з його численними супутниками можна вважати моделлю Сонячної системи - майже зірка із планетами-супутниками, що обертаються навколо неї. Саме цим вона представляє найбільший інтерес для вчених.
 
 
Кількість супутників Юпітера досягла 69. Їх розміри варіюються від кількох десятків кілометрів до великих галілеєвих супутників, розмір яких становить кілька тисяч кілометрів.
 
Найбільша планета Сонячної системи має, зокрема, найбільший місяць - Ганімед, який за обсягом перевершує Меркурій - найменшу планету системи.
 
Галілеєві супутники були відкриті Галілео Галілеєм у 17 столітті. Це великі тіла з уже сформованою внутрішньою будовою. Супутники Юпітера за властивостями значно відрізняються один від одного.
 
Великі супутники обертаються навколо планети на відстані від півмільйона до двох мільйонів кілометрів.
 
Внутрішній супутник Іо є найбільш активним вулканічним супутником. Кольори цього тіла говорять про те, що поверхня постійно змінюється.
 
Супутник Юпітера Іо
Унікальне лавове озеро на Іо
 
Супутники, які подалі від планети, покриті льодом. Це Європа, Ганімед і Калісто. Недавні відкриття показали, що ці супутники можуть мати підповерхневий океан.
 
Нові знання змінили уявлення вчених про те, що називається населеністю всесвіту. До цих відкриттів вважалося, що зародження життя можливе лише на поверхні планет.
 
Саме тому супутники Юпітера знаходяться в фокусі сучасної науки.
 
Океан Європи, як показує моделювання, контактує з кам'янистою поверхнею, а значить, викиди вулканічної активності потрапляють у нього, створюючи таким чином первинний "бульйон" для зародження життя.
 
супутник Європа
 
У Ганімеда інша ситуація - його океан затиснутий між крижаними прошарками. Однак він цікавий тим, що є єдиним супутником Сонячної системи з магнітним полем.
 
 
Четвертий з галілеєвих супутників - Каллісто. Вчені називають його еталоном у Сонячній системі, тому що це найбільш старий супутник із найбільш древньою поверхнею.
 
Фактично на ньому, як на тестовій платівці, закарбувалися удари метеоритів, починаючи з моменту утворення Сонячної системи, в той час, як на інших тілах Сонячної системи все це було вже змазано, змито, змінено геологічними процесами.
 
Супутник Каллісто
 
Інший аспект - це те, що Каллісто не є повністю диференційованим тілом, тобто, всередині ще не відбувся повний поділ важких елементів, які зазвичай падають вниз до ядра, таких елементів, як залізо.
 
Ці супутники, так само, як і вся система, занурені у величезну магнітосферу Юпітера.

Related

Використання гаджетів перед сном впливає на здоров'я - вчені

Світловипромінюючі електронні пристрої чинять вплив на організм Використання комп'ютера, телефону або планшета негативно позначається на швидкості засинання і збиває добові ритми людини. Н...

Чому вмирає кохання - відповідь режисера

Головне у стосунках — не форсувати події, впевнений режисер театру імпровізації "Чорний квадрат" Анатолій Нейолов. Одружений з акторкою театру Наталією Казанцевою. Вона на 16 років молодша. ...

Археологів налякав скелет дитини з зеленою рукою

Угорські археологи знайшли скелет дитини із муміфікованою зеленою рукою. Поховання виявили на середньовічному цвинтарі біля містечка Ньярлерінц на півдні Угорщини. 500 могил, виявлених там, датують ...

Post a Comment

emo-but-icon
:noprob:
:smile:
:shy:
:trope:
:sneered:
:happy:
:escort:
:rapt:
:love:
:heart:
:angry:
:hate:
:sad:
:sigh:
:disappointed:
:cry:
:fear:
:surprise:
:unbelieve:
:shit:
:like:
:dislike:
:clap:
:cuff:
:fist:
:ok:
:file:
:link:
:place:
:contact:

Пошук у цьому блозі

ЧитаютьСвіже

Читають

Свіже

Ціна на нафту обвалилася нижче 60 доларів

На нафтовому ринку триває обвал цінТрейдери продовжують виходити з ризикованих активів, побоюючись, що торговельна війна призведе до послаблення попиту на нафту.Світові ціни на нафту прискорили знижен...

Заплатив 300 тисяч і пішов на війну в Україні: полонений китаєць розповів, як і чому опинився в армії РФ

ПРАПОР 81 ОДШБРГромадянин Китаю, взятий у полон українськими військовими під час боїв біля Білогорівки, розповів, що вступив до армії РФ через посередника в КНР, заплативши за це 300 тисяч рублів.&nbs...

Україна отримала €1 млрд за рахунок активів Росії

Денис Шмигаль зустрівся з Валдісом Домбровскісом у БрюсселіЦе вже третій транш в межах ініціативи G7, забезпечений доходами від заморожених російських активів.Євросоюз перерахував Україні 1 млрд євро ...

Стали відомі наслідки атаки Росії на Харків

Рятувальники тушать пожежу в Харкові після атаки РФВлучання у місті були по цивільним підприємствам, складським та виробничим будівлям та СТО.Росіяни пізно ввечері 8 квітня масовано вдарили дронами по...

Атака дронів на Дніпро: з'явилися фото наслідків

Наслідки дронової атаки РФ у ДніпріУ місті постраждали пʼять багатоповерхівок. У деяких з них пошкоджено газові комунікації.У Дніпрі внаслідок російської дронової атаки у ніч проти 9 квітня постраждал...

Add to Any

Свіже

ЄДИНІ НОВИНИ

Варто подивитись

Facebook

Нас відвідали

20,799,404

Лічильники

item