Україна, Польща і США підписали газовий меморандум

Україна, Польща і США у суботу, 31 серпня, підписали меморандум про диверсифікацію джерел постачання газу та підвищення рівня енергетичної безпеки. Про це повідомили в РНБО.
Одним із кроків у цьому напрямку стане налагодження поставок зрідженого газу через Польшу. Для цього побудують спеціалізований інтерконнектор, який об'єднає газотранспортні системи України та ЄС.
Меморандум підписали у Варшаві за участі секретаря РНБО України Олександра Данилюка, міністра енергетики США Ріка Перрі та уповноваженого уряду Польші зі стратегічної енергетичної інфраструктури Петра Наїмського.
Україна, Польща і США підписали газовий меморандум
Документ набрав чинності з дня підписання.
Автор: polskieradio.pl
Представник Польщі заявив, що метою угоди є диверсифікація постачання газу в Україну, яка в цьому є залежною від Росії. Така можливість відкриється в момент розбудови терміналу зрідженого газу в Свіноусті та будівництва газопроводу Baltic Pipe, що з'єднає Польщу з Норвегією, пише "Польське радіо"
У 2021 році Польща зможе постачати Україні 6 млрд кубометрів газу. Зараз Польща може постачати приблизно 1,5 млрд.
"За два роки потужність газопорту в Свіноусті збільшиться на 50% – до 7,5 млрд. кубометрів. Завдяки цьому буде можливість приймати зріджений газ зі США, який придбає українська сторона, або Україна може купити газ у польської Нафтогазової компанії", - сказав польський чиновник.
Данилюк зауважив, що залежність від Росії має не лише економічні, але й політичні наслідки.
"Єдиний вихід - диверсифікувати постачання. Тому наступним кроком є можливість доступу до зрідженого газу з інших країн, перш за все зі США", - заявив він.
Перрі підкреслив, що США допомагають Польщі зменшити залежність від російського газу і гарантувати постачання сировини. За посередництвом Польщі зріджений газ може допомогти Україні уникнути загрози обмеження постачання російського газу.
У суботу у Варшаві президент України Володимир Зеленський зустрівся з президентом Польщі Анджеєм Дудою.
"Ми говоримо з Польщею єдиним голосом: "Північний потік – 2" є неприйнятним і несе загрози для всієї Європи.
Водночас ми виступаємо за диверсифікацію джерел енергопостачання, а також енергетичну співпрацю у трикутнику Польща – США – Україна", - заявив Зеленський.

Related

Економіка 26905409292435623

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

Право на владу

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item