Після скандалу Боснія заявила про підтримку суверенітету України

Після скандалу Боснія заявила про підтримку суверенітету України
Боснія і Герцоговина заявила про підтримку суверенітету України

Раніше член президії Боснії і Герцоговини заявив, нібито анексований Крим належить Росії, у зв'язку з чим українське МЗС направило країні ноту.

 
Боснія і Герцеговина поділяє позицію Європейського Союзу щодо підтримки суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України. Про це сказано в заяві головуючого в президії Боснії і Герцоговини представника Хорватії Желько Комшича, повідомляє боснійське видання Dnevni avaz у п'ятницю, 6 вересня.
 
Комшич опублікував заяву у відповідь на дипломатичну ноту протесту Україні через висловлювання члена Президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додика російським ЗМІ про приналежність окупованого Криму Росії.
 
Він підкреслив, що позиція Додика і його підтримка незаконної анексії Криму - це не позиція держави, а особиста позиція.
 
"Боснія і Герцеговина як претендент на статус кандидата в члени ЄС, як і раніше, прихильна позиції Європейського Союзу про те, що суверенітет, територіальна цілісність і незалежність України повинні поважатися", - йдеться в заяві.
 
Комшич також нагадав, що в березні 2014 року ЄС ввела обмежувальні заходи відносно Росії.
 
"Ці заходи були прийняті у відповідь на незаконну анексію Криму і навмисну ​​дестабілізацію України. Економічні санкції наразі продовжені до 31 січня 2020 року", - йдеться в повідомленні.
 
У Боснії діє колективний вищий орган виконавчої влади - президія. Він складається з трьох членів, що обираються одночасно на чотири роки: один Бошняк і один хорват обирається від Боснії і Герцоговини, один серб обирається від Республіки Сербської. Кожні 8 місяців посада головуючого переходить до наступного члена президії, що забезпечує рівність національностей.
 
Додік був обраний до президії від Республіки Сербської у жовтні 2018 року. Раніше він був президентом цього державного утворення на території Боснії і Герцоговини. Додік відомий своїми проросійськими поглядами і прихильністю до Кремля.
 
Нагадаємо, що раніше Міністерство закордонних справ України висловило протест у зв'язку з висловлюваннями члена президії Боснії і Герцеговини Мілорада Додіка про нібито приналежність Росії анексованого Криму.
 
Раніше повідомлялося, що The Guardian видалив підпис до фото, де назвав Крим "російським".

Related

Події у світі 5722183982628770259

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item