Путін хоче закріпити на законодавчому рівні перевагу Конституції РФ над міжнародним правом

Путін хоче закріпити на законодавчому рівні перевагу Конституції РФ над міжнародним правом
Поправки повинні винести на всенародне голосування.

15 січня під час оголошення послання Федеральним зборам РФ Володимир Путін запропонував внести зміни до Конституції країни.
Йдеться про те, що на території Росії Конституція фактично повинна мати пріоритет над міжнародним правом.
"Вважаю, що настав час внести в основний закон країни деякі зміни, які прямо гарантують пріоритет конституції РФ в нашому правовому просторі. Це означає, що вимоги міжнародного законодавства і договорів, а також рішення міжнародних органів можуть діяти на території Росії тільки в тій частині, в якій не тягнуть за собою обмеження прав і свобод людини і громадянина та не суперечать нашій конституції", - сказав Путін.
Також для осіб, які займають "критично важливі для забезпечення безпеки країни" посади (голови суб'єктів федерації, члени Ради федерації, депутати Державної думи, голова уряду, його заступники, федеральні міністри, керівники інших федеральних органів, а також судді), закріпити норму, що вони не повинні мати іноземне громадянство, вид на проживання або інший документ, що дозволяє постійно проживати на території іншої держави.
Для потенційних кандидатів у президенти Росії пропонується закріпити вимогу проживати на території РФ не менше 25 років, а також відсутність іноземного громадянства або дозволу на проживання в іншій державі, причому не тільки на момент участі у виборах, але і коли б то не було раніше.
Поправки до Конституції РФ, запропоновані в ході послання Путіна Федеральним зборам, повинні винести на всенародне голосування.
Путін був президентом з 2000 по 2008 роки, потім 4 роки - прем'єр-міністром. У 2008 році Держдума РФ прийняла поправку до Конституції про збільшення президентського терміну з чотирьох до шести років. У 2012 році Путін пішов на третій, шестирічний, термін. У 2018 році він знову виграв вибори.

Related

Події у світі 8939089847262281693

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

Право на владу

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item