Чи потрібне кохання для хорошого сексу

Чи потрібне кохання для хорошого сексу

Останнім часом можна почути зізнання на кшталт "Найгострішу насолоду я отримала з випадковим партнером". Виник новий ідеал коханців — технічно грамотних, сміливих, готових до експериментів.
"Жінки все частіше вибирають собі сексуальних партнерів, до яких, на їх переконання, їм не загрожує прив'язатися", — кажуть психологи. — "Так ми намагаємося сховатися від кохання, утримати його на відстані".
"Близькість робить нас відкритими і вразливими, — пояснюють психотерапевти, — ми втрачаємо контроль над ситуацією і починаємо залежати від партнера. А це може викликати сильну тривогу". У спробі уникнути почуттів деякі жінки воліють розглядати чоловіка як безособовий інструмент насолоди.
Але сексологи впевнені, що розвивати свою чуттєвість, повністю відмовившись від почуттів, неможливо. Повноцінний оргазм — це не просто сексуальна розрядка, він залежить від ступеня довіри між партнерами, їх відкритості й здатності до емоційного відгуку". Тому секс без кохання можливий, але от чи приносить він справжнє задоволення?
Уникнути залежності

"Два роки ми зустрічаємося з Сергієм, — розповідає 45-річна Ольга, — у нас прекрасний секс, і я жодного разу не зрадила йому. Обоє розлучені і вільні, ми шукали лише ідеального сексуального партнера і знайшли його один в одному. Але тепер мені здається, що він повністю заволодів моїм життям. І мені важко з цим миритися".
Психолог. Ольга переживає справжню кризу ідентичності і на питання "Хто я?", "Яка я?" вже не може відповісти собі так, як раніше. Так реагує більшість з нас, стикаючись з незвичними переживаннями. Але якщо без почуттів немає справжньої насолоди, а любов викликає страх залежності, як знайти вихід з цього замкнутого кола?
Найпростіша порада — уникати крайнощів і просто спостерігати за подіями, поступово відшукуючи зону комфорту в новій для себе ситуації.
Темна пристрасть
"У мене і в думках немає кинути чоловіка. Але час від часу я займаюся сексом "на стороні", — зізнається 48-річна Надія. — З іншими партнерами я набагато більше собі дозволяю, не відчуваючи збентеження. А з чоловіком це неможливо: мені буде неприємно, якщо він вважатиме мене розпущеною або вульгарною. Для мене любов — це повага, довіра, ніжність; а секс зі сторонніми — зовсім інша справа".
Психолог. У сексі заважає не любов, а надто романтизоване уявлення про неї, під яке "підганяються" відносини. Надія говорить про довіру, але не довіряє чоловікові.
Своє життя вона розділила на світлу і темну сторони і показує чоловікові тільки одну з них. Причини, швидше за все, в дитинстві. Можливо, батьки засуджували прояви сексуальності, і вона звикла соромитися свого тіла, своїх бажань.
Ризикнути відкритися

Ми намагаємося бути привабливими для своїх партнерів і уникаємо того, що могло б їх відштовхнути. Ці побоювання виникають не на порожньому місці, але іноді при цьому ми уникаємо самих себе. У любові ми відкриваємося іншому і справді ризикуємо, що нас відкинуть або покинуть.
Адже почуття завжди в русі, і ніхто не може гарантувати їх сталості. Але в цьому ж — джерело радості: відкритися, незважаючи на свої страхи, — значить відчути свою силу.
"Мені подобалося спокушати, я колекціонувала коханців, — згадує 47-річна Тетяна. — Але якщо черговий друг пропонував мені жити разом, я кидала його. Тепер я зрозуміла, що тікала від любові, щоб не страждати потім від розриву. Я створила образ фатальної жінки і ховалася за ним. Але зараз мені хочеться зняти маску".
Психолог. Коли говорять про глибоке почуття, зазвичай мають на увазі тривалі відносини. Але глибоким може бути переживання і єдиної зустрічі. Це залежить не від того, який час нам відпущено, а від того, наскільки партнери залучені в контакт. Зустріч на дві години може стати незабутньою і залишити слід на все життя.
Вступити в діалог
Секс без зобов'язань можливий — коли обоє згодні з тим, що їх зв'язок триватиме якийсь час, що він не назавжди. Це не означає, що вони не відчувають один до одного ніяких почуттів. Навпаки, для цього потрібна як мінімум взаємна довіра. Набагато важче переживати ситуацію, коли очікування одного з партнерів не відповідають намірам іншого.
Наприклад, жінка сподівається на розвиток відносин, а чоловік припускає обмежену кількість зустрічей. Якщо ситуацію не прояснити, наростає незадоволення. Тому важливо з самого початку обговорити ваші плани. Якщо двоє розуміють, в які відносини вони вступають, якщо обидва відкриті для діалогу — вони отримують можливість пережити разом незабутні моменти насолоди.
Фізична пристрасть не приймає до уваги жодні обставини. Але все ж не варто вважати, що вона здатна лише на одні руйнування: сила пристрасті дає нам шанс розкрити ще одну найважливішу частину власної особистості - сексуальність. Коли вона прокидається, жінки бувають абсолютно приголомшені тим, що з ними відбувається.

Related

Цікаво 5223868860512932255

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

item