Угорщина блокуватиме відносини України з НАТО

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто

Угорщина вважає освітній закон України дискримінаційним. У зв'язку з цим її позиція незмінна - країна продовжить блокувати співпрацю України з НАТО.

Угорщина не сприятиме проведенню засідання НАТО-Україна на рівні міністрів оборони. Про це заявив угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто після зустрічі з головою Товариства угорської культури на Закарпатті та депутатом Верховної Ради Василем Брензовичем, передає Радіо Свобода.
За словами Сійярто, позиція Угорщини залишається незмінною - Будапешт не підтримає євроінтеграційні прагнення Києва, поки ним "порушуються європейські і міжнародні права".
Міністр також додав, що Угорщина готова до консультацій і укладення домовленостей із Києвом у питанні закону про освіту, але лише в тому разі, якщо їхній зміст збігатиметься з "інтересами й бажанням угорської меншини на Закарпатті".
Сійярто заявив, що офіційний Будапешт, як і раніше, розглядає освітній закон України спрямованим проти міжнародних і європейських норм, а "відповідно до очікувань ЄС, вже отримані нацменшинами права не можна відбирати".
Нагадаємо, 28 вересня 2017 року набув чинності закон "Про освіту", який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є тільки державна мова. Мови нацменшин, зокрема російська, вивчатимуться тільки до п'ятого класу, а вже з 2020 року освіта в Україні стане повністю україномовною.
Документ викликав різку критику низки країн, зокрема Угорщини. Будапешт звернувся до верховного комісара ООН з прав людини провести розслідування через український закон.

Related

Події у світі 7472247752567408415

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Коменти

Право на владу

Радіо

Варто подивитись

Виберіть бажане відео, натиснувши "PLAYLIST" у лівому кутку цього програвача.

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

Яндекс.Метрика
item