У США назвали кращу вакцину проти коронавірусу, яка рятує від госпіталізації

У США назвали кращу вакцину проти коронавірусу, яка рятує від госпіталізації

Вакцина Spikevax проти COVID-19 виробництва компанії Moderna найкраще захищає всього від госпіталізації через коронавірус. Препарат випередив вакцини Pfizer і Johnson & Johnson.

Про це йдеться в дослідженні Центру по контролю і профілактики захворювань США (CDC), передає The Hill. Водночас наголошується, що всі три вакцини забезпечують "істотний захист" від хвороби.

Дослідники підрахували, що ефективність вакцини Moderna проти госпіталізації склала 93%, в той час як ефективність вакцин Pfizer-BioNTech і Johnson & Johnson склала 88% і 71% відповідно.

У дослідженні взяли участь більше 3600 дорослих осіб, які були госпіталізовані в 21 лікарню США в 18 штатах в період з 11 березня по 15 серпня. З них 1682 отримали позитивні результати тесту на COVID-19, а інші вважалися контрольними. Люди з ослабленим імунітетом в дослідження не включалися.

Вакцина Spikevax проти COVID-19 виробництва компанії Moderna

Більшість учасників – 64% були вакциновані. Майже 13% були повністю вакциновані вакциною Moderna, 20% отримали Pfizer і 3,1% – Johnson & Johnson. Ефективність вакцини серед реципієнтів Moderna досягла 93% в період від 14 до 120 днів після другої дози і трохи знизилася до 92% приблизно через чотири місяці.

Вчені пояснили, що очевидна більш висока ефективність Moderna може бути пов'язана з більш високим вмістом мРНК у вакцині або різницею між часовими інтервалами між дозами. Одержувачі Moderna отримують другу дозу через чотири тижні, а одержувачі Pfizer-BioNTech – через три тижні.

Дослідники також проаналізувало рівні антитіл у 100 здорових добровольців у трьох лікарнях через два-шість тижнів після вакцинації і виявили, що рівень антитіл проти RBD вище в вакцині Moderna, ніж в двох інших препаратах.

Як повідомлялось, названо симптоми COVID-19, при яких потрібна термінова госпіталізація. Також вчені в Британії повідомили, що люди, інфіковані штамом коронавірусу Дельта, в два рази частіше схильні до ризику  госпіталізації через хворобу.

Додамо, що в Україні на кінець серпня практично не залишилося вакцини Spikevax проти коронавірусу (COVID-19) виробництва компанії Moderna. Залишилося тільки на місцях в регіонах для введення другої дози.

Related

Здоров'я 1993644835663148159

Post a Comment

emo-but-icon

Ми у соцмережах

Читають

Свіже

Свобода слова

Радіо

Варто подивитись

Facebook

Зараз на сайті

Нас відвідали

item